Kanonizacja o. Stanisława Papczyńskiego – konferencja prasowa (zaproszenie)
 
Zgromadzenie Księży Marianów i Katolicka Agencja Informacyjna zapraszają na konferencję prasową w związku z nadchodzącą kanonizacją bł. o. Stanisława Papczyńskiego – założyciela tego zgromadzenia, doradcy Jana III Sobieskiego. Polski zakonnik zostanie ogłoszony świętym 5 czerwca br. w Watykanie.
 
Podczas spotkania, które odbędzie się 6 kwietnia (środa) w Warszawie, dziennikarze poznają sylwetkę nowego polskiego świętego – niestrudzonego propagatora Niepokalanego Poczęcia Maryi, orędownika zmarłych, głosiciela Bożego Miłosierdzia i niezłomnego patrioty.
 
Uczestnicy konferencji o Założycielu pierwszego męskiego zakonu na ziemiach polskich założonego przez Polaka zapoznają się z nadzwyczajnymi łaskami i cudami, które posłużyły zarówno do beatyfikacji, jak i do kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego. Pokazany też zostanie najbardziej prawdopodobny Jego wizerunek, wykonany na podstawie ekspertyzy rekonstrukcji jego czaszki.
 
Dziennikarze zostaną też poinformowani o szczegółach wyjazdu studyjnego do najważniejszych miejsc związanych z Założycielem Marianów oraz o wydarzeniach związanych z Jego kanonizacją.
 
W konferencji prasowej udział wezmą:
  • Ks. Paweł Naumowicz MIC, Przełożony Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów;
  • Ks. Wojciech Skóra MIC, kustosz relikwii bł. o. Stanisława Papczyńskiego;
  • Ks. Jerzy Owsianka, proboszcz parafii na terenie której dokonały się cuda za wstawiennictwem bł. o. Stanisława Papczyńskiego;
  • Ks. Adam Stankiewicz MIC, rzecznik prasowy Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów
  • Konferencję poprowadzi Tomasz Królak (KAI)
 
Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia (środa) o godz. 12.00 w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie (Skwer kard. Wyszyńskiego 6).
 
Prosimy o potwierdzenie obecności: sekretariat@ekai.pl
 

« wróć do Aktualności

Wydawnictwo katolickie PROMIC Centrum Formacji Maryjnej Salvatoris Mater Oremus - czasopismo religijne Słowo Wśród Nas - czasopismo katolickie
© Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich 2016
Tworzenie stron internetowych ActivePC